گرایش های طراحی

تعریف لوگو

طراحی لوگو قم

لوگو یک نماد گرافیکی به راحتی قابل تشخیص است که یک شرکت، یک محصول تجاری یا هر نهاد دولتی یا خصوصی را مشخص می کند. این یکی از راه‌های متمایز کردن یک برند در دنیای رقابتی، پر از عناصر گرافیکی است که هر روز سعی می‌کنند توجه ما را به خود جلب کنند. لوگو معمولاً ترکیبی از تایپوگرافی ها، گرافیک ها / نمادها و رنگ ها است. این یک عنصر گرافیکی است که بخشی از هویت بصری یک برند است.

 

به عنوان مثال لوگوی CHANEL

لوگوی CHANEL یکی از مشهورترین لوگوها در بین برندهای لوکس است. این از دو C رو به رو و در هم تنیده تشکیل شده است و کلمه CHANEL با تمام حروف نوشته شده است. گاهی اوقات برند از دو C به طور جداگانه (به عنوان مثال در بسته بندی برخی از محصولات) یا فقط از قسمت “CHANEL” (برای مثال در وب سایت) استفاده می کند. به این ترتیب، استفاده چند منظوره از لوگو در کانال های مختلف وجود دارد.

تعریف برند

برند ایده یا تصویری است که افراد هنگام فکر کردن به محصولات، خدمات و فعالیت‌های خاص یک شرکت، چه به صورت عملی و چه احساسی، در ذهن دارند. این ترکیب از نشانه های فیزیکی و احساسی زمانی ایجاد می شود که در معرض تمام نقاط تماس بین یک شخص و یک برند خاص قرار گیرد. اینها می توانند نام تجاری، لوگو، محصولات، هویت بصری، کارکنان، یا تبلیغات – از جمله موارد دیگر باشند.

 

به عنوان مثال نام تجاری CHANEL

پس از دیدن لوگو، و اگر کمی با برند آشنا هستید، ممکن است برخی از تصاویر و احساسات به ذهن شما خطور کند و چیزی شبیه به عکس کلاژ بالا باشد. برخی از افراد ممکن است احساس تجمل و ظرافت داشته باشند، بنیانگذار برند را به عنوان یک نماد مد به یاد بیاورند، به محصولات (آرایش، لباس، لوازم جانبی)، مد فرانسوی، قیمت های بالا یا تجربه در فروشگاه فکر کنند. . تجربه و درک برای هر یک از ما متفاوت خواهد بود. با این حال، در نتیجه استراتژی برندسازی CHANEL، تصور کلی از برند باید کاملاً شبیه به جمعیت عمومی باشد. 

تفاوت بین طراحی لوگو و برندینگ چیست؟

طراحی لوگو فرآیند طراحی لوگو است.

برندسازی فرآیند ساخت یک برند است. به طور دقیق تر، این یک استراتژی است که توسط شرکت ها طراحی شده است تا به مردم کمک کند تا محصولات و سازمان خود را به سرعت شناسایی کنند و به آنها دلیلی برای انتخاب محصولات خود نسبت به رقبا ارائه دهند. استراتژی برندینگ مشخص می کند که یک برند خاص چیست و چیست.

برندسازی را می توان با استفاده از ابزارهای مختلف انجام داد. برخی از عناصری که در استراتژی برندسازی استفاده می شود عبارتند از:

 • تعریف برند: هدف، ارزش ها، وعده
 • بیانیه موقعیت برند
 • هویت برند: نام، لحن صدا، طراحی هویت بصری ( شامل طراحی لوگو )
 • تبلیغات و ارتباطات: تلویزیون، رادیو، مجلات، تبلیغات در فضای باز، وب سایت، برنامه های موبایل…
 • حمایت مالی و مشارکت
 • طراحی محصول و بسته بندی
 • تجربه در فروشگاه
 • تجربه فضای کاری و سبک مدیریت
 • خدمات مشتری
 • استراتژی قیمت گذاری

همانطور که می بینیم طراحی لوگو یکی از ابزارهایی است که برای طراحی هویت بصری یک برند استفاده می شود.

چرا لوگو برای اهداف برندسازی بسیار مهم است؟

اگرچه لوگو تنها یکی از عناصر برندسازی است، اما به احتمال زیاد در اکثر نقاط تماس با مشتریان و سایر ذینفعان مانند وب سایت، بروشورها، لوازم التحریر، محصول، بسته بندی، تبلیغات، لباس فرم، فروشگاه ها و غیره ظاهر می شود. .

بنابراین، لوگو را می توان یکی از عناصر گرافیکی اصلی در نظر گرفت که به افراد امکان می دهد سازمان، محصولات و خدمات آن را به سرعت شناسایی کنند. و اغلب، این اولین چیزی است که مردم برای شناسایی شما استفاده می کنند.

به همین دلیل است که یک لوگوی خوب طراحی شده برای اهداف برندسازی بسیار مهم است:

 1. یک لوگوی خوب طراحی شده به افراد اجازه می دهد تا به سرعت برند شما را شناسایی و به یاد بیاورند
  . سپس به شناسایی برند خود در چند ثانیه، در کانال ها و نقاط تماس مختلف کمک می کند.
 2. در دنیای امروزی، کسب‌وکارها و سازمان‌ها در پلت‌فرم‌های مختلف
  از جمله وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی، رویدادها، بروشورها، بروشورها، کارت‌های ویزیت و غیره وجود دارند. به روشی ثابت در تمام کانال های ارتباطی مختلف.
 3. این بخشی از هویت برند شماست
  لوگوی برند یا سازمان شما بخشی از هویت (بصری) برند شما خواهد بود. این بسیار مهم است زیرا یکی از ابزارهای اصلی برای انعکاس گرافیکی نام برند، ارزش ها و شخصیت شما به بقیه افرادی است که با آنها در ارتباط هستید.
 4. این یک تصویر حرفه ای ایجاد می کند و انتظارات را افزایش می دهد
  . یک طراحی لوگوی خوب که توسط یک طراح متخصص ساخته شده است، برند شما را متمایزتر می کند، اما قابل اعتمادتر و قابل اعتمادتر به نظر می رسد. همچنین، استخدام یک طراح لوگو شانس شما را برای داشتن لوگویی منحصر به فرد، نوآورانه و بازتاب دهنده هویت برند شما افزایش می دهد.
 5. این برند شما را از رقبا متمایز می کند که
  برندها می توانند با طراحی لوگو بازی کنند تا خود را از رقبا متمایز کنند. استفاده از رنگ‌ها، شکل‌ها، سبک‌ها و تایپوگرافی‌های مختلف برای طراحی لوگو راهی عالی برای نشان دادن اینکه برند شما در مقایسه با رقبا چیست و چه چیزی نیست. طراحی لوگوی مرتبط همچنین به افراد کمک می‌کند تا برند را در صنعت به یاد بیاورند.
 6. این می تواند ارتباط عاطفی با سهامداران شما را تسهیل کند و وفاداری به برند را افزایش دهد
  . یک طراحی لوگوی خوب به تقویت حافظه افراد از سازمان شما و احساسی که در آنها ایجاد می کند کمک می کند. اگر این احساس مثبت باشد، چه آن شخص یک مشتری بالقوه، کارمند یا ارائه دهنده باشد، لوگو به ارتباط عاطفی او با برند، از جمله دیگر عناصر استراتژی برندسازی شما کمک خواهد کرد. این چیزی است که در سال 2010 شاهد بودیم، زمانی که برند لباس Gap تصمیم گرفت لوگوی خود را تغییر دهد و بسیاری از مصرف کنندگان آنقدر از طراحی لوگوی جدید ناامید شدند که شرکت تصمیم گرفت به لوگوی اصلی بازگردد.

نتیجه

برای نتیجه گیری، یک لوگو به خودی خود یک عنصر گرافیکی است که نشان دهنده برند است، در حالی که یک نام تجاری ترکیبی از تمام جنبه های ملموس و ناملموس است که سازمان را نشان می دهد. بدون نام تجاری، لوگو معنای واقعی نخواهد داشت، فقط یک عنصر گرافیکی خواهد بود.

هنگامی که با هم ترکیب شوند، یک لوگوی خوب طراحی شده و یک استراتژی برندینگ موثر به سازمان ها کمک می کند تا به روشی موثر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند، اما همچنین یک نام تجاری مقاوم و پیشرو در صنعت ایجاد کنند. اگر یک کارآفرین هستید و به دنبال ایجاد یک برند جدید هستید، اهمیت یک لوگوی خوب طراحی شده را که با استراتژی کلی برندسازی شما هماهنگ است را دست کم نگیرید. این یک سرمایه گذاری با ارزش برای برند و سازمان شما در دراز مدت خواهد بود.

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید